Jõuluks koju!…aga ainult jõuluks.

Eelmisel aastal veetsin jõulud koos Aivar Rehemaaga Ramsaus. Kesk-Euroopast detsembri keskpaiku Eestisse naastes oli maa must, Otepääle oli üle suve hoitud lumest kilomeetrine valge riba maha pandud. Võtsime nõuks enne suusatuuri veel heades oludes treenida. Tagantjärele kaheldava väärtusega otsus, kuna Eestis oli siiski treenida võimalik ja Tour de Skilt tulin tagasi pigem kehvade või keskpäraste tulemustega.

Sel jõulukuul on ilmataat maapinna päris paksu kihi valgega katnud ja külmetanud isegi rohkem, kui vaja. Tänavu polnud vaja enne pühi kusagile lumejahile minna. Sain akusid (ja kõhtu :)) laadida kodus. Pärast Livigno laagrist naasmist 20. detsembril olen trenni teinud vähe, et tuurile pigem puhanuna vastu astuda. Eile, esimesel jõulupühal, tegime tuurile sõitvate meestega (Algo, Aivar, mina) traditsioonilise viimase tugeva kordustreeningu (4 päeva enne starti). Treening õnnestus, mingeid negatiivseid märke ei ilmnenud. Ka ilm tegi meiega koostööd: kuna tuuri esimesteks etappideks Oberhofis lubab temperatuuri nullkraadi ümber, siis eilne soe ja isegi vihmane ilm oli nagu naelapea pihta.

Laupäeval käisin Tartu maratoni Elva poolses otsas trennis koos Saint-Gobaini spordirühmaga. Sügisel “Haanja Jala100” võitnud Hannes Veide hoolitseb oma kolleegide füüsilise aktiivsuse eest suure pühendumusega. Septembri lõpus toimus meie esimene ühistreening Väikesel Munamäel suusaimitatsiooni harjutades. Nüüd oli kord päriselt suusatamise käes. Sportlaste liigutused olid üllatavalt head. Saint-Gobaini firmavõistkonna talvine peaeesmärk on hea tulemus Tartu maratonil. Koduväljaku eelis ja suusatamise põhitõed selgeks teinud Hannes on nende salarelvad. Minu kohalolek treeningul oli sümboolne, aga ehk lisasin nende treeningutele uut hoogu.

Kodus ja jõuludel olen hästi puhanud, tuuriks vaimu ja keha puhanud. Jõululaupäeval sõin kõige tavalisemat jõulusööki: kartul, kapsas ja siga. Esimesel pühal käisin maal vanaema juures parti söömas ja täna sõidan Keilasse teise vanaema juurde. Kogu pere on sellega nähtud ja saan uuesti rindele minna.

27. detsembril lendan Frankfurti ja õhtuks jõuan Oberhofi. 28. detsembril teeme treeningu võistlusrajal ja järgmisel päeval, laupäeval, algab Tour de Ski vabatehnika proloogiga. Kogu tuur kestab 9 päeva ja sisaldab 7 erinevat võistlust 3 riigis, 4 suusakeskuses.

Head veel jätkuvat jõuluaega ja kohtume telerivahendusel Tour de Skil!

Karel