Juuli

“…nurgas seisis hoopiski tõsine suusakepp, mitte nagu nüüdisaegsed, mida pead mitu korda vaatama, enne kui näed. Pärast sõda olid suusakepid käevarrejämedused, bambusest, tõsised malakad, millel otsas poolekilone rauatükk.” – Tiit Veeber oma raamatus “Tulest tulnud”.

Kaks aastat tagasi juuli alguses kohtusin AS Giga juhi ja Tartu soojamajanduse pioneeri Tiit Veeberiga Kohtumise põhjus oli Giga sponsorlus. Treener Mati Alaver hoiatas ette, et hr. Veeberi käepigistus on väga tugev. Ma valmistusin selleks, kuid sain ikkagi kehva haarde ja jäin tervitamisel justkui kaotajaks. Minu käsi suruti selgelt kokku. Kohtumise lõppedes sain teise katse ja käepigistus oli juba võrdväärne hr. Veeberi omaga.

Tol ajal teadsin, et Tiit Veeber võitleb vähiga, kuid tema olek ja jõud kätes ei andnud erilisi väliseid ilminguid nõrkusest. Kahjuks murdis vähk hr. Veeberi eelmise aasta kevadel.

Tol kohtumisel kaks aastat tagasi, kinkis hr. Veeber mulle oma raamatu “Tulest tulnud”, mille lugemist ma, pean ausalt tunnistama, alles nüüd alustasin. Tegu oli uskumatult vintske mehega. Lisaks “linnakodaniku”, nagu hr. Veeber endale tihti raamatus viitab, isikliku elu kirjeldusele ja tõusule müürsepp-katlakütjast Tartu soojamajanduse tipptegijaks, annab teos aimu sõjajärgse Tartu eluolust.

Härra Veeber kirjutas oma raamatule pühenduseks: “Proovi kõvasti teha!” Sedasi ma olengi taas mai keskpaigast teinud. Juuli kolmenädalasest laagrist on kaks läbi ja kolmas homme algamas. Siiamaani on laager sujunud hästi või väga hästi. Lisaks Mati näpunäidetele ja juhistele on paaril korral trennis käinud Andrus Veerpalu ja Jaak Mae, kes oma “relvastatud” (suusatehnika nüansse märkavate) silmadega hinnanguid annavad ja parandusi teevad.

Lisaks suusatajatele meeldib Otepääl ka kergejõustiklastele. Erki Noole noorte suvine treeninglaager toimus siin ja nädala keskpaigast harjutab Tallinna linnakärast eemal Tehvandi staadionil Gerd Kanter. Jaak Mae käis ühes trennis olümpiavõitja kettakaari kiibitsemas ja Gerd oli heiteringi silmitsedes pakkunud, et sellest ringist enne teda eriti keegi heitnud polegi. “Tõsi,” nentis Jaak, “ei mäleta küll kedagi siin heitnud olevat.”

Palju õnne Rasmus Mägile, kes eile U23 EMil rahvusrekordiga pronksi võitis!

Põldude ja peenarde kohalt võiks korralik vihm üle käia, aga muidu pole mul praegusele ilmale pretensioone 🙂 Head sooja suve jätku kõigile!

Karel