“Kokitas, kokitas, kokitas,” mokitas Leninas

 

 

 

 

Pühapäeval toimus Võrumaal Kubijal 13. Võru Roller. Raul Olle Vasaloppeti võidu tähistamiseks korraldataval võistlusel on varasemalt sõidetud klassikat ja uisku, võetud mõõtu sprindis ja pikematel distantsidel. Tänavu sõitsid mehed eraldistardist 13,2km (6 ringi) vabatehnikas.

Ma pääsesin rajale täpselt siis, kui Kein Einaste alustas oma teist ringi. Stardist võtsin vedamise värske mehena enda peale, järgmisel ringil aitas tempotegemisel Kein. Kui algas minu kolmas ring, tuli komeedina selja tagant 45 sekundit minust hiljem startinud hilisem võitja venelane Anton Suzdalev. Kannatasin peaaegu ühe ringi tema tempot, aga siis lasin oluliselt tugevama sõitja oma teed minna. Hakkasin juba tundma piimhappe kuhjumist ja liigutustegevus hakkas kangeks muutuma. Sealt peale tegin tempot ise ja sikutasin eest kinni püütud Raido Ränkelit. Kogu aja oli pingutus piiri peal. Viimaseks ringiks läks Raido vedama ja tõstis veel kiirust. Finišisirgel olin juba kange nagu puuhobune. 🙂

Võru Roller 3

Võru Roller 2Lõpuks oli kaksikvõidu võtnud venelaste järel kolmandana parim eestlane Kein Einaste, neljas Aivar Rehemaa, mina lõpetasin viienda ja Raido Ränkel kuuendana.

Võru RollerSiin on võitja Anton Suzdalev. Ta on minu eakaaslane ja tean teda juba 2007. aastast. Toona esindasime kumbki oma riiki Euroopa Noorte Olümpiafestivalil Jacas, Hispaanias. Raido Ränkel vahetas temaga koondise joped ja nii jäi nägu meelde. Hiljem, muide, sai Raido selle Vene jope eest Hispaania koondise jope, mis oli väga diil. Hispaania jope oli üks vingemaid!

SuzdalevHiljem oleme Antoni näinud erinevatel juunioride MMidel ja viimastel aastatel juba Otepääl treenimas. Kahjuks pole koolis omandatud kehv vene keel aastatega paranenud, pigem vastupidi. Kui Antoni näen, siis noogutus ja “Privet!”, aga sellega suhtlus piirdub. Käesoleval hooajal harjutan koos kasahhi Aleksei Poltoraniniga ja vene keel hakkab tasapisi arenema. Maailma paremikku kuuluva sportlasega treenimine tõstab kindlasti sportlikku taset, aga teeb ka vene keele selgemaks.

Suzdalev 2Siinkohal pean ja tahan esile tõsta oma treenerit Mati Alaveri, kes toetab väga sportlaste eneseharimist. Ta suunab meid lugema erialast kirjandust ja hoiab meid kursis suusa- ja spordimaailma uudistega. Kui ma oma ülikooliõpinguid katkestada tahtsin, siis survestas ta mind päris pikalt jätkama. Pedagoogist vanaema kõrval oli ta üks järjepidevamaid nö ebamugava teema tõstatajaid.

Täna keskendun täielikult ja ainult suusatamisele ja olen oma valikutega rahul. Ülikoolis minuga esimesel kursusel alustanuist tublimad on praeguseks doktorandid. Käisin eile oma keskkooli klassivennal, hilisemal kursusekaaslasel ja praegusel doktorandil külas. Riho kaifib matemaatikat täiega ja räägib sellest kirega, milles tunnen ära oma suhte suusatamisega. Ma arvan, et me mõlemad leidsime oma tee. Oleks ma koolis jätkanud, saaksin ma tahvlile kirjutatust aru. Praegu näen ma seal seda, mille tõttu ma matemaatilise statistika sinnapaika jätsin: matemaatikast kadusid numbrid, mis asendusid tähtede ning erimärkidega. Minu jaoks läks kõik liialt teoreetiliseks.

Tervitused Liivikale, Silvale ja Rihole! Jõudu doktorantidele!

doktorantHead alanud värvilist sügist!

Kuulmiseni,

Karel