Kus me oleme ja miks me siin oleme??

Maailmakarika etapp Rogla suusakeskuses Sloveenias, linnulennult umbes 100km Ljubljanast. Siia saabusime neljapäeval (eile) Davosist, kuhu ilmataat oli piisavalt lund maha pillanud ja suusatada oli mõnus. See, mis siin ees ootas, oli suur kontrast.

Me elame Zrece nimelises linnakeses kilomeetri jagu võistluskeskusest madalamal. Mööda käänulist teed on hotellist 25 minutit sõitu. Üleval rajaäärses hotellis elavad venelased, rootslased, norralased, soomlased, sakslased ja võib olla veel mõned rahvad. Lisaks meile peavad rajale jõudmiseks pikema autosõiduga arvestama Kanada, Itaalia, USA, Jaapani ja Prantsusmaa koondised.

Nüüd lähemalt pealkirjas esitatud küsimusest. Saabumise päeval sadas elamiskohas vihma ja hiljem õhtul lõi välku ning müristas korralikult. Täna suusastaadionile sõites läks küll seest soojaks, kuna kuusemets sai ööga valge vaiba peale, kuid mäe otsas polnud märkigi Winterwonderlandist. Tugev tuul segas suusatamist ja tuiskav lumi muutis suusamäärimise problemaatiliseks. Lisaks, polnud kogu võistlusring veel avatud (valmis), mis tähendab homme vahetult enne võistlust täiesti uue rajalõiguga tutvuse tegemist.

Homne distants (15km klassika ühisstart) läbitakse 2km ringil. Kusjuures alguses sõidame 1km sprindiringi ja siis tiirutame 7 korda 2km ringi. Rada pole teab mis raske profiili poolest, tõusud on lühikesed, kuid rada on üsna kitsas. Tänaseks soojendustreeninguks oli küll igale poole tõmmatud 4 klassikajälge, nagu see saab olema ka homme, kuid kohati oli jälg nii raja ääres, et kepiga tõukamiseks enam jälje kõrval ruumi polnud. Rajal on mitu järsku kurvi, kust suure meesteväega läbi sõites ei pruugi kõik terve varustusega läbi tulla.

Kõige olulisem on kõige selle juures näha häid võimalusi möödumiseks, aga mitte põhjuseid, miks see rada mulle ei sobi. Tänases trennis viis korra tuuleiil mul enne paaristõuget niimoodi kepid alt minema, et oleks peaaegu ninuli käinud. Pean tunnistama, et siis olin küll korraks selle võistluskoha ja ilmataadi peale nii pöördes, et… aga kõigil on sarnased tingimused ja lõpuks selgub võitja niikuinii.

Siinkohal reklaam iPhone’ile ja kvaliteetpildid tänasest treeningust (operaator ise muidugi kusagil pildile ei mahtunud). Kõigile piltidele (välja arvatud need, mis tehtud suusaboksis sees) juurde mõelda vastik tuisk, et kogemus oleks täiuslik 🙂