Kus sääsed on??

Maikuu viimasel päeval sai otsa esimene treeninglaager. Laagri põhirõhk oli jõutreeningutel ja tehnikal. Seda nii jõusaalis, rullsuuskadel kui ka keppidega imitatsioonil, et algusest pihta midagi valesti ei teeks. Jõusaalis aitas meil vigu vältida Peep Päll, kes praegu on koos andeka jõutõstja Alex Edward Rausiga võistlustel Lõuna-Aafrika Vabariigis. Meie tõstame treeningutel mitu korda väiksemaid raskusi, aga vale tehnikaga võib kasu asemel palju kahju sündida. Peep on suusatajaid juba mitmeid aastaid nõustanud.

Erialased treeningud viis läbi ja tegi kaasa Andrus Veerpalu. Andrusest on võimaluse avanedes saanud treener ja tal on Matiga võrreldes mõningaid eeliseid. Andrus saab (ja tahab) trennis kaasa sõita ning korrigeerib jooksvalt tehnikat. Ta teab, kuidas õige liigutus välja näeb, aga mis olulisem, ka kuidas seda saavutada. Andrus on sportlane-treener skaalal veel üsna vahepeal ja oskab tänu sellele läheneda plaanile mõlemalt poolt: ta tajub hästi erinevate treeningute mõju (kuna ta teeb paljud asjad ise kaasa) ja see aitab tal kiirelt väikseid muudatusi teha.

Ka Mati pole kunagi lihtsalt kõrvalt vaadanud ja proovib paljud asjad enne läbi, kui sportlastel sama teha laseb. Eelmise aasta juunikuus Norra lumelaagris nägin endast mõnesaja meetri kaugusel üht Eesti koondise vormis kiirendavat meest. Samm oli terav ja liigutuste järgi pakkusin, et Anti Saarepuu kiirendas :D. Lähedale jõudes oli kuulda tugevat hingeldamist ja Mati (ei olnudki Anti) kirjeldas mulle, millist tehnikanüanssi ta oli katsetanud.

Kokkuvõttes oli hea laager. Laagri esimeses pooles küpsesime 30-kraadises kuumuses ja mai lõpus pidin juba peaaegu talviselt riietuma – kontrastid missugused. Aga selleks, et jõuda eesmärkideni, peamegi mugavustsoonist välja murdma.

arQ5puo

Kuna paljud treeningvahendid olid üle pika aja uued, siis iga päev taasavastasin valusaid lihaseid ja liigeseid. Korralikult jõusaalis käisime ju viimati sügisel, ka jooksutreeninguid pole sel kevadel üleliia palju olnud. Laagri lõpuks oli jälle sportlase tunne: mõned kohad valutasid ja mõõdukas väsimus sees. Laager lõppes maikuu viimasel päeval, aga pühapäeval käisin veel natuke Tartu Rattarallil nautimas. Sõitsin grupis Tartust Otepääle ja kuna aega selleks palju ei kulunud (tuules sõitmine ei nõudnud ka erilist pingutust), siis sõitsin Sihva ringi lisaks ning lõpetasin trenni kui Ralli marsruut teistkordselt Otepäält läbi tuli. Paar nädalat tagasi sain kätte oma uue rattavormi. Uhkusega kannan oma toetaja, Saint-Gobaini värve! Pildi tegi Mattias Jõgi.

rattaralli SG received_m_mid_1401625183274_b45b241ad302862a83_0 rattaralli SG 1

Mõne päeva tõmban hinge ja 5. juunil alustame lumelaagrit Sognefjelletis, Norras. Eelmisel aastal kogusime seal palju kvaliteetseid suusakilomeetreid ja nautisime jahedaid ning sääsevabu päevi. Eelmisel aastal olid kevad-suvised treeningud üks suur sääskedega võitlemine, nagu tavaliselt. Tänavu olen ma metsaradadel vaid mõne üksiku vereimeja otsa koperdanud. Loodetavasti jääb see nii kogu suveks.

Kuulmiseni Norrast!

Karel