Lahti 2017!

Täna valiti 2017. aasta suusaalade maailmameistrivõistluste pidamise kohaks Lahti. Seoses sellega meenus taas, kuidas kolm aastat enne Vancouveri talimänge hüüdsid mitmed suusatajad “Vancouver 2010!” ja jõudsidki Kanadasse.

Nimelt peeti 2007. aastal Hispaanias Jaca nimelises linnakeses Euroopa Noorte Olümpiafestivali (ENOF). Eestit esindasid 19 noort, nende hulgas murdmaa-, laske- ja mäesuusatajad ning iluuisutaja. ENOF on suuresti päris olümpiaga sarnane: ava- ja lõputseremoonia, Montoni esindusrõivad jne. Ühesõnaga suur võistlus ja eriti muljetavaldav noorele inimesele. Me olime kõik näinud eelmisel talvel Andruse ja Kristina võite Torinos. Kuigi pidasime üsna võimatuks, et keegi meist juba järgmisel olümpial Eestit esindama jõuab, viskasime nalja pärast rusikad taeva poole (nagu musketärid oma mõõgad) ja hüüdsime “Vancouver 2010”!

Nagu hiljem selgus, sõitsid kolm meist Kanadasse: Triin, Kristel ja mina. Seega, kui millegi tõenäosus on kasvõi üliväike, võib see siiski juhtuda. Ainult sellest muidugi ei piisa, kui korrutada “Lahti 2017”, aga eesmärgile keskendumisele võib kaasa aidata…

Selleks korraks kõik.

Karel