Off-season

Tere tulemast!

Sain endale omanimelise blogi, mille värskete uudistega täitmise võtan südameasjaks. Maikuu on käes, mis eelnevatel aastatel on tähendanud juba pikemaid aeroobseid treeninguid rattal või joostes, kuid sel aastal alles puhkan. Põhjus peitus minu kurgus, kust teisipäeval mandlid välja tõmmati. Nagu paljud suusatajad, nii ka mina, kasutasin kevadist vabamat perioodi vigastuste ravimiseks. Kellele teeb liiga valutav põlv, kellele muud liigesed. Mina lasin eemaldada oma aastaid häda teinud mandlid. Treeningute algus on seatud kusagile mai keskpaika.

Selleks et lubada endale nii hilist hooaja algust, lõpetasin eelmise hooaja võrdlemisi hilja. Viimased tõsised stardid tegin 6.-10. aprillini Tour de Barentsil Norras Põhja-Jäämere lähedal ja Põhja-Soomes. Lisaks 100m sprint 16. aprillil, mis on minu jaoks hiliseim Eesti pinnal sõidetud võistlus. Suusakilomeetreid kogusin Maarjamaal kuni 20. aprillini.

Postituse lisamise hetkeks on tonsillektoomiast möödas 96h ehk täpselt 4 ööpäeva. Saatusekaaslased on väitnud, et minu taastumine on läinud üllatavalt kiiresti. Sellegipoolest on menüüs peamiselt jäätis-jogurt-kodujuust. Eile proovisin ka soolaseid ja pooltahkeid roogi, kuid sellest läks kurk valusaks. Järgin põhimõtet, et puhkus pole kellelegi halvasti mõjunud ja lasen organismil rahulikult taastuda.

Homme joostakse Tartu jooksumaratoni, millest ma juba 3. aastat järjest eemale pean jääma, kuigi väga tahaks numbrit ette panna. Jõudu kõigile startijatele ja kuulmiseni!

Karel