Lemeksi Suusatalve avaetapp sai eile edukalt peetud!

Mõnus suusailm lasi sel aastal end küll pikalt oodata, kuid seda suurem oli osalejate rõõm lõpuks rajale saada! Suusatalv tõi kokku ligi 200 osalejat alates lasteaialastest kuni veteranideni. Noorimad neist viie aastased ning vanim osavõtja oli 78 aastane härra.

Juba enne ametlikku etapi algusaega oli Spordipargis näha usinaid suusatajaid ning sekretariaat seadis end Laululaval valmis, et väljastada numbrid ning õnnelikematele eelregistreerunutele ka loosiauhinnad kätte jagada.

Sekretariaat tööhoos

Numbrid käes, suundusid särasilmsed osalejad Spordipargi poole, et saaks suusad alla ja rajale! Kel kodune suuskade ettevalmistus oli tegemata jäänud, neil määrisid suusad libedaks Arto ja Guido Kuzmin’st või Priit Suusabussis.

Kuzmini hooldemees suuski ootamas

Suusad valmis, soojendus tehtud, võiski end stardiks valmis seada.

Stardi eel valmistumas

Sarja lõpus kõikide osalenute vahel väljaloositavas Subaru Levorg’is istunud ajavõtupealik Jaak Teppani märguande peale tuhisesid võistlejad rajale.

Jaak Teppan Subaru Levorgi mugavusi testimas

Kõige nooremad vanuseklassid läbisid lühima distantsi – 0,5 km ning mehed 5,2km. Raja äärest kostus elavat kaasaelamist, mis kindlasti aitas ringide läbimisele kaasa. Ja kui finishijoon ületatud ning aeg kirjas, ootas Vilde Tervisekohviku soe mustikasupp ja tee ning Rõngu Pagari pirukad.

Peale finishit kosutav soe jook ja pirukas

Kell 18.00 alustas Limpa Suusakool ning tore oli näha rõõmsaid lapsi koos Raheliga suusamänge mängimas ning erinevaid slaalomeid ja takistusradasid läbimas.

Lapsed Limpa Suusakooli takistusrada läbimas

Väga menukas oli ka kell 19.00 alanud Tartu Maratoni esimene suusatund, kuhu oli Vahuri käe all oma tasakaalu parandama tulnud 25 huvilist. Koos tehti mõnus 30 minutiline treening ning peale seda oli veel viimastel soovijatel võimalik rajale minna.

Tartu Maratoni suusatund

Tulemused leiate kodulehtedelt www.tartusuusaklubi.ee või www.suusahullud.ee.

Soovime tänada kõiki meie toetajaid, kes aitasid välja panna loosiauhindu. Aitäh Rõngu Pagar, Nõo Lihavürst, Grüne Fee, Aakre Moos, Tartu Mill ja Kuzmin. Ning tänud Mariine Autole, kes tõi vaatamiseks ja katsumiseks kohale Subaru Levorgi, mille kasutusõigus sarja lõpus kõikide osalenute vahel välja loositakse.

Loomulikult tahame tänada ka meie sarja nimisponsorit Lemeks Gruppi, kelle toel see tore sari käima sai!

Untitled

Selleks korraks siis üritus peetud ning loodame, et kõik osalejad jäid rahule.

Järgmine etapp juba tuleval kolmapäeval Lähtel ning seal on taaskord kavas lühidistantsid, kuid sel korral klassikalises sõidustiilis. Tartu Maratoni suusatunni teemaks on paaristõuked ning hea meel on teatada, et edaspidi võivad suusatundides lisaks Vahurile tulla õpetussõnu jagama ka praegused või endised suusatipud.

Täname kõik tulemast ning kohtume juba järgmisel kolmapäeval Lähtel!