Noorte suusasarja teisel etapil oli edukaim Tartu Suusaklubi


Ligi viissada noort suusatajat tegi kaasa ETV-Swedbanki 20. hooaja teisel osavõistlusel Pariisi külas. Klubidest oli edukaim Tartu Suusaklubi kolme esikohaga.

Neeruti mägedes peetud võistlustel olid seekord kavas eraldistardist klassikasõidud. Vahest suurimaks üllatuseks oli kõige osavõturohkemas, kuni 11-aastaste võistlusklassis alles seitsmeaastase Tartu Suusaklubi tüdruku Gerda Kivili võit – seejuures edestas ta teise koha saanud avaetapi võitjat Õnnela Rodendaud Ambla Spordiklubist ühe kilomeetri pikkusel rajal tervelt 18 sekundiga.

Erakordselt tasavägine oli võistlus võidu eest 2000. aastal sündinud ehk siis kuni 15-aastaste tüdrukute seas. Aveli Uustalu, kes startis 3,6 kilomeetri pikkusele rajale viimasena, sai Karupesa Teami Teiloora Ojaste ajast jagu vaid ühe sekundisajandikuga – see oli Alutaguse Suusaklubi neiu teine võit ETV-Swedbanki tänavuses sarajas – kahest kaks.

Rõõmustavalt lai oli võitjate ring – esikohti jätkus koguni 13 klubile. Võistlusklasse oli 18. Edukaim oli Tartu Suusaklubi kolme võiduga, Alutaguse ja Ambla Spordiklubi ning Karupesa Team sai igaüks kaks esikohta.