Peeter Kümmel Olose FIS võistlustest 13-15.11.2015

Soomes, Olosel 13-15 november toimunud FIS võistluste järelkaja Peeter Kümmelilt:

Sõitsin otse Šveitsist Davosi laagrist Põhja-Soome võistlema.  Treeninud olen sihiga Soomes Rukal toimuvaks MK sarja avavõistluseks 27. novembril. Kuid möödunud nädalavahetuse  võistlusi võtsin kui head võistluspingutusega harjumist.  13.11 sprindipäeva proloogi kolmas koht ja väga napi kaotusega parimale oli üllatus endalegi. Ei tundnud et eriti kiireid liigutusi oleksin rajal suutnud teha:

  • Alexey Poltoranin 08,69
  • Ristomatti Hakola 09,07
  • Peeter Kümmel 09,38
  • Lasse Paakonen 10,66
  • Toni Kettelä 10,86
  • Ari Luusua 11,01

Edasi finaalides hea sõit ¼ jooksus, juba väsinud fiilinguga ½ ja B finaali sõidud. 6 koht kokkuvõttes hea preemia tugeva treeningu eest. 14 novembril  laupäeval,  16 km klassikasõidus jõudis eelnenud Davosi mäestiku treeningute järelkaja ja aklimatiseerumise päev kokku ülikeeruliste ja raskete ilmastikuoludega. Võistluse järjestuses  seetõttu minu jaoks tähtsust ei olnud, sest keha oli ette määratult konkurentsivõimetu. Küll aga pigistasin välja maksimaalse pingutuse et ennast äärmuslike olukordadega harjutada. 15 novembril pühapäeval  võistlesin veel ka 12km vabastiilis. Täna hakkas keha raskete päevade järel siiski parema enesetunde suunas märke näitama.  Tegin sprinteri kohta rahuldava resultaadi. Ka hooldemees Tarvi ees tänud!

Sprint start 1/2 final

Sprindi 1/2 finaal

Podium sprint

Sprindi autasustamine

Klassika distants

Klassika distantsi võistlus 16km

Vaba distants

Vaba distantsi võistlus 12km

Mees kaadri tagant

Hooldemees kaadri tagant

Täna kaks päeva peale kolme rasket võistluspäeva olen jätkuvalt puhkuse režiimil. Elan koos meeskonnakaaslase Siim Sellisega ja käesolevast aastast Itaalia maratoni profitiimi liikme Martti Himmaga ühes puhkemajas. Homsest alustan keha restardiga ja planeeritud väga tähtsa ettevalmistumisega Ruka maailmakarika etapiks. Usun ja loodan et suusahuvilised hoiavad eestlastele pöialt. Kohalikel võistlustel saime kogu meeskonnaga hästi hakkama ja Rukale sõitjad on kindlasti kõik motiveeritud üllatuspommi plahvatama panema!

Spordist ma kirjutan tihti, eile aga küpsetasin siinses Soome kodus pizzat ja sain toidugurmaanidelt kiita et olen valmistanud nende teada parima kodupizza mida nad eales proovinud on.  Suurosa retseptist tuli otse Itaaliast, aga pizzakate mõniste jahimeeste lastud põdralihast. Valmistatud hõrgutise nimeks sai Pizza jääger! Pean tunnistama et mul oli tehtu üle hea meel ennekõike seetõttu, et spordiga võrdselt oskan midagi veel hästi ja pühendunult teha.

20151116_204729

Pizza jääger

 

 

Tänan toetajaid:

PK logoriba

Peeter Kümmel