Suusatamise 100m maailmarekord sünnib Tartus Lõunakeskuse parklas

Esmaspäeval, 13. veebruaril kell 17.00 muutub Tartu Lõunakeskuse parkla tuliseks suusaareeniks. Tõenäoliselt näeb esmakordselt rahvusvahelist 100m maailmarekordivõistlust suusatamises.

Tartu Suusaklubi koostöös Eesti sprindikoondisega on ette valmistanud uudse võistlusformaadi, millel on potentsiaali välja kasvada suusatamise sprindivõistluste iseseisvaks ja publikut köitvaks võistlusalaks. Rahvusvaheliseks esmaesitluseks ehitatakse Tartu Lõunakeskuse parklasse 100 meetri pikkune kuue võistlusraja ja lumikattega võistlusareen. Võisteldakse klassikalises suusatehnikas. Maailmarekordivõistlus on individuaalne ja võistlustulemus mõõdetakse sajandiksekundilise täpsusega.

Osalemiskinnituse on andnud Eesti suusaparemik, tippsprinterid Norrast. Rahvasprindis osalevad kutsutud ja tuntud külalised erinevatelt elualadelt. Omavahel võtavad mõõtu Tartu Suusaklubi mudilaste treeningrühma liikmed.

„Suusasprindi 100m distants annab parima ülevaate suusatajate plahvatuslikust ja kiiruslikust jõust ning täidab täna suusatamise võistlusaladest puuduva tõelise suusasprindiga seotud ootused,“ kommenteeris eesootavat võistluse idee autor ja 2011. aasta maailmameistrivõistluste suusasprindi finalist Peeter Kümmel. „Tänane suusasprindi võistlusformaat on oma ülesehituselt pigem sarnane kergejõustiku keskmaajooksuga. Usun, et 100m suusasprint saab tulevikus olema sama oodatuks kui sprindid kergejõustikuvõistluste programmis.“

Publikule pakuvad talveõhtul hingesooja Nõo Lihavürsti grillmeistrid, esitletakse BMW X-drive autosid, Hawaii Expressi, Husqvarna, Maksimarketi ja MyFitnessi poolt lähevad loosi ahvatlevad auhinnad. Kõik on otseülekandes jälgitav Lõunakeskuse suurelt ekraanilt.Võistlusjärgselt on kuni kell 20.00 võimalik igaühel sprindirajal oma rekord püstitada! Vajalikke juhtnööre ja suusavarustust pakub Eesti Suusaliidu Suusabuss.

Tartu Suusaklubi on juba 1989. aastal loodud suusaspordisõpru koondav ja suusasporti arendav mittetulundusühing. Tartu Suusaklubi on pikaaegsete traditsioonidega suusatajate suvise rahvusvahelise võistluse ”Suverull” ja noorsuusatajate võistluse ”Sügisrull” algatajaks ja läbiviijaks. Tartu Suusaklubi treeninggruppides harjutavad tippsportlased, noored, lapsed, täiskasvanud harrastajad ja mudilased, olenemata oma vanusest ja ettevalmistuse tasemest.

Osalemiseks vaata võistluse juhendit siit: 100m maailmarekordi võistlusjuhend

 

Lisainformatsioon, tartusuusaklubi.ee :

+372 52 26 261     Indrek Valge / Tartu Suusaklubi projektijuht

+372 50 32 459     Kein Einaste  / Eesti Suusasprindi koondislane

+372 55 671 072   Peeter Kümmel / Eesti Suusasprindi koondislane