Tartu Suusaklubi sportlased Bulgaarias Belmekenis laagris

Belmeken asub Bulgaaria mägises piirkonnas, Rila mägedes 2000m kõrgusel merepinnast. Kui Sofiat kimbutab 40C palavus, siis siin kõrgemal merest on temperatuurid äratuntavalt sarnased selle suve Eesti kliimaga 18-23C. Laagris peale Peetri on veel Vootele, Katrina, Kati ja Stine-Liise. Sisseelamine on läinud kergelt, võõrustajad pererahvas on väga abivalmid ja külalislahked. Elamine 4, Toit 5+.

Maja "Ali kuningriik " Belmekenis

Maja “Ali kuningriik ” Belmekenis

Esimesel treeningul saabus üllatus- hommikust planeeritud rolleritreeningut alt orust 1000m kõrguselt üles öömaja juurde 2000m kattis teed osaliselt lumevaip. Õnneks tõusev päike suutis sulatada asfaldil sadanud lume. Kuid treening koos möllava äikesetormi ja paduvihmahoogudega jättis sportlastele kordumatu elamuse.

Lumerolleri treening

Lumerolleri treening

Esimestel päevadel möödusid treeningud üllatavalt kergelt. Täna kolmandal mäestikupäeval annab kõrgus kõikidele sportlastele erineval moel tunda. Kõrguse mõjutusi maksimaalselt kasutades võtsime ette emotsionaalse mäestikumatka 2600m kõrgematele Rila mäetippudele.

"Jesus" alias Vootele

“Jesus” alias Vootele

Stine-Liise kõrgust trotsimas

Stine-Liise kõrgust trotsimas

Vootele puhkehetkel mäe tipus

Vootele puhkehetkel mäe tipus

Tipp on vallutatud

Tipp on vallutatud

"Kohustuslik" tüdrukud pooseerimas

“Kohustuslik” tüdrukud pooseerimas

Kõrgemal mägedes kohtasime siin-seal lumelaike, mis tõestab siinset lumerohket talve või siis töenäolist lumesaju võimalust suveperioodil.

Peeter Kümmel

Belmekenist 02.08.2015