Tartu Suusaklubi tipud Olosel edukad

Täna Soomes Olosel alanud esimese lume võistlustel näitas head minekut Peeter Kümmel, kes oli parim meeste sprindi kvalifikatsioonis, edestades Soome koondilasi Mattias Strandvalli, Ari Luusuat ja Martti Jylhaed ning tagades sellega yhtlasi pääsu ka MK avaetapile Kuusamos. Pääsu veerandfinaali tagas ka Karel Tammjärv, kellel kogunes Peetrile kaotust 8,53 sekundit. Naiste klassikasprindi kvalifikatsioonis sõitis edasipääsu tagava 27. aja välja Kati Tammjärv, kaotust poolakast suusastaar Justyna Kowalczykule kogunes veidi yle 20 sekundi. Mart Kevin Põllustel tihedas meeste konkurentsis paraku veerandfinaali pääseda ei õnnestunud ning veerandfinaali uks jäi suletuks ka Piret Pärnikule.

Kui Karel ja Kati jäid pidama veerandfinaalis, siis Peeter võitis oma veerandfinaali veenva ylekaaluga, kuid tugeva pakase tõttu edasisest võistlemisest loobus, et hoida tervist ja vormi eelseisvaks MK-hooajaks.

Nädalavahetusel on Olosel kavas tavadistantsid nii klassika- kui ka vabatehnikas. Loodame, et meie meeste ja naiste hea hoog jätkub!