Aeg läeb, mälestus püsib ehk Sinine Varvas

Tere!

Suusad on ammu talvekorterisse pakitud, lumi sulanud ja esimesed parmud lendavad ringi. Vasaku jala varbaküüs on endiselt sinine ja ootan huviga, millal ta ära kavatseb kukkuda. Aga miks ta on sinine? Väga hea, et Teile huvi pakub :). Ma siis seletan.

See küüs ootab oma aega, et ära kukkuda.

Tänavu veebruaris toimusid Erzurumis, Türgi idaosas, Juunioride ja U23 talialade maailmameistrivõistlused. Sinise küüne seisukohalt on oluline just see, et võistlused toimusid Türgis ja Erzurumi jõudmiseks pidime tegema vahemaandumise Istanbulis. Istanbuli lennujaam on suur ja kurikuulus pagasi kadumise tõttu: mina jõudsin lõppsihtkohta, spordikott mitte. Nii olin ma seal, 2 päeva enne esimest starti, ilma kottideta :D. Võistlusele eelnenud päeval leidsime mulle austerlaste käest poolteist numbrit väikesed uisusaapad, millega soojendustrennis käisin. Ja mõned päevad hiljem oligi varvas värvi vahetanud.

Võistluse eelõhtuks oli pagas kohale jõudnud. Esimese päeva sprint ei õnnestunud ja ma olin vist 38.

Ülejärgmisel päeval sõideti 15km klassikalises tehnikas, distants kus kaks aastat varem sõitsin välja 5. koha. Võistlusrada asus mägedes 1800m kõrgusel ja hapnikuga oli kitsas käes. Seetõttu ei saanud startida sellise hooga nagu meretasapinnal võisteldes. Väga raske oli algtempot seada ja 30 sekundit minu järel startinud ameeriklane Noah Hoffman püüdis mu juba 4. kilomeetril kinni. Võistlus tema suu läbi:

U23 MM 15km klassika hõbemedalist Noah Hoffman

Ühesõnaga, pärast tagasihoidlikku algust olin 5 kilomeetri järel 25., kuid Hoffmaniga koos sõites (õigemini tema ees sõites, sest mina vedasin) parandasin pidevalt kohta. 10 kilomeetri peal olin tõusnud 10. kohale ja lõpuks jõudsin 6. kohale. Protokoll on siin.

Oli vinge võistlus, aga medalini kahjuks ei küündinud. Ja veel: suusad olid väga head.

Ma ei osanud seda lootagi, kuid kaks päeva hiljem suusavahetusega sõidul olid suusad lausa ulmeliselt libedad ja grammi pealt õige pidamisega. Suur tänu kogu taustameeskonnale: Tarvi, Meelis, Taavi ja Kalju. Meelisele tänusõnad ka filmimise eest, sain klippidest kokku videokokkuvõtte teha. Paar märkust: seal oligi nii valge ja ere; Meelise telefoni videod on väga hea kvaliteediga, aga vähendasin kvaliteeti oluliselt, et seda töödelda ja üles laadida. Palun:

http://www.youtube.com/watch?v=4xbGgF2Uwg0

Nägemiseni,

Karel