Eesel toas…

Livigno suusakuurort on praegu murdmaasuusatajate koht, kus olla. Talve algus on viibinud ja paljudes kohtades on lumi sulanud või pole seda sadanudki. Eeloleval nädalavahetusel toimub siit üle mäe peaaegu kiviviske (sõltub viskajast) kaugusel Davosis MK-etapp. Eelmise nädala alguses Davosist läbi sõites ei olnud seal lumega kiita ja vahepealne aeg pole palju leevendust toonud. Korraldajad on pidanud külmakraadide nappuse tõttu tooma lund rajale kõrgemalt mägedest.

FIS World Cup Portrait Shooting

Meil Livignos on lund täpselt parasjagu või pigem veidi vähe. Nädalavahetusel toimuvad siin reedel ja pühapäeval maratonid. Pühapäevasel „Ski Classics“ sarja kuuluval 35km klassikamaratonil võistlen maailma pikamaasuusatajate eliidiga. Saan võrrelda end parimate paaristõukajatega. Paaristõuked on mu nõrk külg ja võistlus on parim treening. See ei tähenda, et ma lähen starti trennimõtetega, kaugeltki mitte.

Lumekahurid töötavad ja lund veetakse raja kehvematele lõikudele:

20141210_114927

Davosi võistluse toimumine oli pikka aega küsimärgi all ja levis kõiksugu kuuldusi, mis realiseerumise korral oleks võistkonna logistika korralikult sassi löönud. Eelmisel nädalal kuulsin võimalusest, et MK-etapp viiakse üle Gällivaresse, Rootsis. Gällivare asub Lapimaal ja sinna reisimine, eriti hooldetiimil ja varustusel, oleks olnud suur lisakulu.

20141210_100400

Teine kuulujutt jõudis minu kõrvu veel eelmise nädala lõpus: Davosi etapp lükatakse nädala võrra edasi ja tolleks nädalavahetuseks planeeritud La Clusaz MK-etapp Prantsusmaal (20.-21.12) jääb sootuks ära. Täna pole (vist) veel Davosis rada valmis, aga korraldajad on oma sõna andnud ja laupäeval sõidan mina 15km võidu.

20141210_100407

Mu isale meeldib ütlus: „Kui tuba tundub väike, lase eesel tuppa ja siis lase eesel toast välja. Vaata, kui palju nüüd toas ruumi on.“

Nii oli ka nende võimalike muudatustega võistluskalendris. Kui esialgsed plaanid lõpuks kinnitati, siis muutusid asjad lihtsamaks. OK, üks väike eesel veel toas on, kuna Livigno asemel peaksime praegu Davosis treenima. Selline oli algne plaan. Aga, Livignole pole midagi ette heita. 🙂

20141207_081857

Kuulmiseni!

Karel