Karel ja Peeter stardivad Davosis

Karel Tammjärv ja Peeter Kümmel stardivad sel nädalavahetusel Šveitsi suusakuurordis Davosis peetaval MK etapil. Karel on stardis laupäeval peetaval 15km eraldistardist klassikasõidul ning Peeter osaleb järgmisel päeval peetaval uisusprindis.

Pärast eelmisel nädalavahetusel Lillehammeris peetud minituuri on suusamaailmas tekkinud terav arutelu, kuidas Norra ülemvõimu murdmaasuusatamises lõhkuda – kui Norra naiste tugevus ning vähemalt poolte top10 kohtade hõivamine võistlustel on juba aastatepikkune trend, siis Lillehammeri minituuril võetud meeste viisikvõit oli midagi uut. Samuti pääsesid Kuusamo klassikasprindis 10st stardis olnud Norra mehest edasi lausa üheksa. Seega kehtib praegu ütlus – kui tahad MK etapil kõrget kohta saavutada, on vaja esmalt alistada 10 norrakat.

Nagu Karel oma viimases blogipostituses kirjutas, ei ole Kesk-Euroopas lumeoludega just kiita. Seega sõidetakse Davosis algselt plaanitust poole lühemad klassikadistantsid. Karel üritab kindlasti sedapuhku näidata, et võrreldes hooaja avavõistlusega on vormikõver selgelt ülesmäge liikunud ning eesmärgiks on kindasti punktikohale pääsemine. Sõidu favoriidid on kindlasti Norra mehed eesotsas MK üldliidri Sundbyga, kuid Lillehammeris näitas juba väga head minekut klassikasõidus ka meie meeste treeningkaaslane Aleksei Poltoranin. Samuti võib oodata, et hooaja alguses varjus olnud vene mehed hakkavad eelmiste hooaegade tasemel sõite tegema.

Peetri seikluFIS world cup cross-country, individual sprint, Ruka (FIN)sed Norras Lillehammeris hooaja alguse vormi arvesse võttes kõige paremini ei õnnestunud – kaotust võitjale kogus raskel uisusprindi rajal ligi 13 sekundit, kuigi kilomeetrise sõidu järel oli see vaid 4 sekundit ning edasipääs finaalidesse käega katsutav. Peeter ise arvas võistlusejärgselt, et ilmselt ei olnud sel päeval suusakde libisemine võrreldes konkurentidega kõige parem, mida toetab ka fakt, et vaheajapunkt asetses raja kõige kõrgemas punktis ning sealt edasi kogunes kaotust peaaegu 10 sekundit. Samas tunnistas ka Peeter, et kehaline seisund ei olnud tol päeval parimate killast ning võrreldav hooaja esimeste sõitudega.

Davosis ootab aga sprintereid ees hoopis teistsugune uisusprindi rada, mida Peeter kirjeldas kui kõige kiiremat, aga samas ka tehnilisemat sprindirada MK karussellis. Eelnevate aastate sõitude põhjal pole Davos olnud Peetri jaoks kõige õnnelikumaks võistluspaigaks, sest alati on jäänud kvalifitseerumisest veidi puudu. Kiiret rada kinnitab ka see, et meeste konkurentsis ei pruugi Davosis isegi 4 sekundilise kaotusega enam finaalsõitudesse pääseda. Peetri hooaja alguse vorm annab aga põhjust optimismiks ning loodetavasti tuleb välja parem sõit kui Lillehammeris.

Laupäevane klassikasõit algab Eesti aja järgi 14.30, pühapäevase sprindivõistluse stardiaeg on hetkel veel lahtine.