Hiirtest ja inimestest

Pikk laager on seljataga. Veel piisab napilt ühe käe sõrmedest, et neid NÄDALAID kokku lugeda :).

Alustan triviaalsest: käesolevast hooajast Aleksei Poltoranini suusaparki haldava Jaan Alvela ja Eesti hooldetiimi šefi Raul Seema vahel käib võistlus. See on armutu võistlus, kus pead lendavad. Jaan ja Raul elavad erinevates mökkides (majake). Talvised tingimused sunnivad pisinärilisi tuppa tulema ja nii krõbistavad hiired kappides. Mõlemas majas on hiirelõksud üles pandud ja need leiavad ka kasutust. Ma ei tea hetkeseisu, aga viimati oli Jaan omanäolist võistlust juhtimas.

Olos CL sprint

Vahetan teemat ja kirjutan käimasolevast laagrist. Ma olen juba 26. oktoobrist siin polaarjoone taga Olosel suusatanud. Suusakeskus on juba aastaid avanud raja 25. oktoobril. Eelmisel talvel valmis „tulistatud“ (lumekahurite abil) lumi seisab üle suve saepuru all ja veetakse sügisel rajale. Tänavu pole looduslikku lund siin põhjas eriti palju sadanud. Pikematel matkaringidel saab veidi viletsamate suuskadega sõita, aga kvaliteetne kunstlumering on 5km pikkune.

Olos F 2

Sel ringil toimusid eelmisel nädalavahetusel hooaja esimesed ametlikud võistlused. Reedel klassikasprint, laupäeval 10km klassika ja pühapeval 15km vabatehnikas. Olen mitut puhku avavõistlustel head minekut näidanud. Tänavuse avalöögiga rahule jääda ei saa. Kaotus parimatele on suur, aga maailmakarikaetappidel on konkurents veel tugevam. Ma tundsin, et seisund polnud veel õige. Polnud õiget tunnet ja purakat, tuim sõit. Oleks ma end samade tulemuste juures hästi tundnud, peaks häirekellad kõlama nii, et kahjustab kuulmist.

Olos F

Mitmel aastal olen siin laagris enne esimesi starte kergelt haigestunud ja seetõttu sundpuhkust pidanud. Tänavu pääsesin tõvedest ja sain keskenduda treeningutele (palju muud siin teha polegi) ning õiget kergust nädal tagasi veel polnud.

Olos CL sprint 3

Pärast võistlusi võtsin nädala esimese poole VÄGA kergelt. Reedel tegin tempotreeningu ehk sõitsin 1h20min pulsiga anaeroobse läve lähedal. Polegi oluline, mis trenni sisu oli. Oluline on, et tundsin end tõeliselt hästi ja sain korralikult „kütet lisada“ ilma, et oleks pooma hakanud. Enesetunne oli pallju parem, kui võistlustel.

Tänasel puhkepäeval vaatasin telekast ja Interneti vahendusel suusavõistluste ülekandeid mitmelt poolt Põhjamaadest. Rootsist, Norras ja Soomes toimusid FIS võistlused, kus maailma eliit maailmakarikasarja peaproovides mõõtu võttis. Telekast suusatamist vaadata on huvitav. Ma loodan, et talvel tuleb selline võimalus harva ette ja ma olen ise rajal ;). Kui seisund on hea, on võistlemine väga kaif! Loodan algaval nädalal targasti toimida ja juba pühapäeval Kuusamo MK-l kaifida.

Väga heade piltide eest tänan Liisi!

Karel