Peeter Kümmel parim ka Olose vabatehnikasprindis

Laupäeval, 22. novembril peeti Põhja-Soomes Olose metsade vahel maha Eesti sprindikoondise sisene katsevõistlus, et kes pääsevad starti Davosi MK vabatehnikasprindile. Enne seda on  detsembri esimesel nädalavahetusel Lillehammeri MK-etapp, mis on see aasta kavas minituurina – reedel sõidetakse vabatehnikasprint, millele järgnevad lühikesed distantsid mõlemas sõiduviisis(meestel siis vastavalt 10km uisku ja 15km klassika viitstardiga). Lillehammeris praegustel andmetel aga koondis tervikuna ei osale, küll on seal suure tõenäosusega stardis Peeter Kümmel. Seega toimuski katsevõistlus eesmärgiga välja selgitada Šveitsi sõitvad sprinterid.

Katsevõistluse tulemused teevad kindlasti Tartu Suusaklubile heameelt. Eks seda võis ka peale eelmise nädalavahetuse häid sõite oodata, kuid Peeter Kümmel näitas taas, et on heas hoos, edestades Siim Sellist 1,49 ning Marko Kilpi 1,51 sekundiga. Neljandana lõpetanud Kein Einaste kaotas juba Peetrile 6,5 sekundit. Eelsõidu põhjal kohad MK-etapiks jagatud, peeti omavahel maha ka finaalid, kus asjaosaliste ja pealtvaatajate sõnul Peeter ei jätnud kaaslastele mingeid võimalusi ning võitis ka finaali kindlalt.

Enne Lillehammeri MKd on aga Tartu Suusaklubi mehed Peeter ja Karel võistlustules juba sel nädalavahetusel, kui MK hooaeg avatakse traditsiooniliselt Kuusamos.