Livigno laager

Kuusamost reisisime koju pühapäeva õhtul mõned tunnid pärast võistlusi. Lennuk maandus Tallinnas veidi pärast südaööd ja sõitsime minu autoga lõunaprovintsidesse. Autosõit oli väsinud peast niigi raske, aga lumesadu ja libe tee muutsid selle lausa katsumuseks. Järgmised paar päeva kodus möödusid raskelt: osalt väsimusest, aga ka seetõttu, et polnud harjunud ilma rutiinita elama.

Kuigi puhkasin kodus hoolega, olin Livignos paaril esimesel päeval hädas valutava kurgu ja kehva enesetundega (teine tõenäoliselt tulenes esimesest). Treeninguid päris ära ei jätnud, aga olin rajal lühemalt ja lükkasin esimese intensiivse trenni päeva võrra hilisemaks. Tänaseks olen täie tervise juures.

Meie hotell asub Livigno keskusest natuke kõrgemal, aga suusarajale pole pikk maa astuda. Ülejäänud kunded on poolakatest mäesuusaturistid. Üks grupp läks laupäeval koju ja teine seltskond tuli pühapäeval asemele. Õhtuti kostub koridori pealt laulmist 🙂 Üleüldse paistab poolakaid siin kuurortis palju olevat: enamus autodest, mis Itaalia registrimärki ei kanna, on Poola masinad.

Edasine plaan kuni pühapäevase La Sgambeda maratonini on laagri algusest veidi muutunud. Algselt oli mul kavas laupäeval, päev enne maratoni, 10km klassikatehnika kontrollvõistlus. Kohapeal selgus, et maratoni raames korraldatakse kolmapäeval, 12. detsembril, lühike 3km võistlus. Leidsin, et see võistlus on hea katsetus Tour de Ski esimeseks etapiks (proloog, 4km) ja olen ülehomme stardis.

Täna oli meil ilm pilves ja terve päeva sadas vahelduva tugevusega lund. Polnud parimad tingimused pildistamiseks, aga võtsin selleks puhuks telefoni trenni kaasa. Siin Algo kommentaar tänasele rajale.