Täna oli plaanis allakäik

Täna oli üldiselt rahuliku MM ettevalmistuslaagri üks aktiivsemaid treeninguid. Kuna kõrgel hõredas õhus (1800m) kaob osa liigutuste kiirusest, siis suusatasin täna all (900m) MMi võistlusradadel. Selleks laenasin hotelli abivalmis perepojalt autot. Väga mugav ja mõnusalt äkiline sõiduriist. Hinnangu andmisel tuleb arvestada, et üle nädala oli hea tunne jälle üldse autoroolis olla :).

DSC_0257

Plaanis olid kiirendused: 8×10 sekundit maksimumkiirusel ja 6×45 sekundit võistluskiirusel (suuskadel, mitte autoga :)). Muuhulgas kasutasin võimalust sõita läbi kõik võistlusringid. Tour de Ski ajal ei olnud veel valmis enamus 8,3km maratoniringist, kus MMi kahel viimasel päeval sõidetakse naiste ja meeste maratonid, vastavalt 30/50km.

Tõus, kus 10 aastat tagasi Jørgen Brink teatesõidus viimasel tõusul vastu “seina” sõitis, on ilusti tähistatud. Videomeenutus Youtube’i vahendusel: http://www.youtube.com/watch?v=I6_NUtqE9hA

DSC_0261

Selle platoo peal tegi Brink suusatamise sarnaseid liigutusi ja kõikus tugevalt, kui Alsgaard ja Teichmann temast nagu postist möödusid.

DSC_0264

Kõik ringid on väga hästi ettevalmistatud, viimaste reklaamplagude paigaldamine käib ja kõik kaamerad on juba raja ääres valmis.

DSC_0281

Raja kõrvale jäi oja, mille peale oli tõenäoliselt turvakaalutlustel pandud mõned kuuseoksad. Pehme maandumine, kui rajalt kõrvale peaks kukkuma. Tervitused Petra Majdicile! (Vancouveris kukkus omal õla paigast, küll veidi kõrgemalt)

DSC_0280

Odav tööjõud kohaliku armeekontingendi näol pesitseb tõenäoliselt siin. Sellega seoses tervitused kaasvõitlejatele Staabi- ja Sidepataljonis!

DSC_0265

Kuigi viimane MK jõuproov enne MMi on eeloleval nädalavahetusel Davosis, on siin juba mitmete koondiste sportlasi ja hooldemehi näha. Nägin ka eestlasest Vene koondise hooldemeest ja suusalihvi spetsialisti Sergeid, kes nädalajagu kohapeal olnud. Soome sprinteritel oli taktikatreening: suusatasid sprindiringil, peatusid iga natukese aja tagant ja arutasid strateegiat.

DSC_0279

Vene sprinterid olid ka kohal. Siin suhtleb Alexander Panzhinskiy oma hooldemehega.

DSC_0275

Hooldebokside juures seisis uhkes üksinduses soomlaste määrderekka, mille kõrvale peaks päris mitu masinat lisaks tulema.

DSC_0291

Austerlaste määrdekaubikus käis juba töö. Rajal oli näha ka paari Norra hooldemeest.

DSC_0288

Tagasi üles Passo Lavazesse sõites möödusin ka hotellist, kus eestlased MMi ajal elavad. Hotell Erica on meie traditsiooniline peatuskoht ka Tour de Ski viimasel etapil. Väga hubane koht!

DSC_0294

Tänane trenn oli heaks vahelduseks rutiinsele päevakavale ja enesetunne oli trennis hea! Ootan juba võistlusi.

Karel