Ülesõit Šveitsi ja Lenzerheide päike

Eile pääsesime kahjuks varakult minekule, et järgmisesse võistluskohta sõita. Aivaril ja Raidol jäi finaalsõitudesse pääsust väga vähe puudu. Pärastlõunal lõime väikebussile hääled sisse ja umbes 5 tundi hiljem olime oma Šveitsi hotellis, kus homme õhtul ka uue aasta vastu võtame. Õigem on öelda, et aasta algab siis, kui ma magan, aga Eesti aja järgi püsin vast keskööni üleval, et neti vahendusel kõik Tujurikkuja sketšid ära vaadata :).

Mulle üldse ei meeldi pikad bussisõidud, mis Tuuril paratamatud on, aga roolis olles ei hakka igav ja kuidagi lihtsamalt läheb, mistõttu olin eile bussijuht. Siia sõitsime 90% ulatuses kiirteedel ja kilomeetrid kulusid kiiresti.

Aivar sai tee peal telefonitsi mõne ajakirjanikuga vestelda ja hoidis pöidlaid, et kõik ikka enne Šveitsi piiri oma kõned ära teeksid. Šveitsis  ei kehti Euroopa Liidu ühtsed rändluse hinnad ja kõned on 10 või enamgi korda kallimad.  Seetõttu tundubki Šveitsist mujale Euroopasse minnes helistamine väga odav. Eestisse jõudes on üldse tunne, nagu nüüd võiks kogu telefoniraamatu läbi helistada, sest helistamine on peaaegu tasuta! 🙂

Täna käisime Lenzerheide suusaradu vaatamas ja proovimas. Enamus tõusud on lauged ja hästi sõidetavad, paar laskumist vajavad suures grupis sõites suurt tähelepanelikkust ja suusavalitsemise oskust. Homsel sprindiringil on korralik tõus ja seda ringi läbitakse kaks korda.

Oberhofi vihma, tuule, lume ja udu järel oli tänane ilm lihtsalt super. Päikeseprillide klaasid pidanuks veel veidi tumedamad olema – nii ere päike ja valge lumi.

DSC_0393

Seisan esimese tõusu poole peal. Siit tuleb homme kaks korda üles kihutada.

DSC_0392

Ametliku treeningu ajal käis veel reklaamide üles panemine.

DSC_0394

Vaade meie hotelli aknast täna hommikul. Võistluspaik asub siit 15 minutise autosõidu kaugusel.

IMG_20131230_095224

Tervitustega Šveitsist!

Karel