Eviko suusarulli II etappi meeste võit Tartusse, võitja Peeter Kümmel

Eviko suusarulli II etapp toimus Põlvas.

Võistlusdistantsiks oli 700m mäkketõus. Rada võimaldas võitjal läbida kogu distantsi paaristõugetega. Meestest krooniti võitjaks Tartu Suusaklubi sportlane Peeter Kümmel, kes eelsõidus ajaga 1´43,2´´ edestas teise koha saanud “vanameistrit” Andrus Veerpalu 7 sekundiga. Kolmanda koha kindlustas meeste arvestuses Tartu Suusaklubile Mart-Kevin Põlluste. Noormees on viimasel hooajal näidanud head arengut suusasprindi tulemustes ja täna vaid kepi rihma purunemisest tingitud ebaõnn finaalis takistas noorsportlast võitlemast meestega esikoha eest!

Peeter Kümmeli kommentaar:

Põlva võttis sportlasi vastu äärmiselt ebahariliku vihmase ilmaga, kui vaadata kui kuivad ilmad varasemalt suve alguses on valitsenud. Siiski suusatajatele ilm takistuseks ei saanud.

Tegemist oli minu ettevalmistushooajal esimese tõsise stardiga ja uudishimu oli suur nägemaks kuidas treeningud on õnnestunud ja milline kiirus kehas on. Spetsiaalset ettevalmistust mõistagi sellises ettevalmistusetapis ma ei teinud, vaid reisisin koos klubikaaslastega otse Jõulumäelt spordilaagrist võistlema. Kui nägin, et Põlva raja  tõus on kaldenurgaga, mis võimaldab kasutada klassika vahelduvtõukelise tehnikaga samaväärselt paaristõukeid oligi otsus langetatud- sõita kogu võistlus vaid paaristõugetega. Võistlus oli hea vahepunkt hindamaks oma kehalist seisundit ja analüüsimaks, kus on varu mida tugevamaks treenida.

Kokkuvõtvalt tänan korraldajaid ja Põlva inimesi, kes vihmale vaatamata olid raja äärde ergutama tulnud!

Võitjad

Võitjad

Finaal

Finaal

Paaristõuked stiilinäide

Paaristõuked stiilinäide