Jõulumäe laager

12. -18. juunil olime Kerstiniga 32 lapsega Jõulumäel treenimas. Seekord liitusid meiega ka perekond Jagomägid koos laste suure sõbra Zaffiga ning Sippie ja Kadri oma 3kuuse Steniga. Kõige noorem treenija oli 7- ja kõige vanem 20aastane.

Laagrilised

DSC_0185

Elasime traditsiooniliselt all suuremates tubades. Ruumi on küll vähe, kuid üldiselt on tingimused lastele päris head. Pole ju tavaline, et iga päev saab laagris osta jäätist ning limonaadi. Lisaks on palju võimalusi erinevate sportmängude mängimiseks. Väikestele mudilastele on olemas ka mänguväljak ning seetõttu ununesid laagri ajaks arvuti ja tubased mängud.

Treeninguteks on Jõulumäe suurepärane paik oma mõnusate matkaradade, rulliraja ning hea jõusaaliga. Ilmad olid ilusad, ainult mõnel korral tuli vihmasabinaga treeningule minna. Ühel korral olime sunnitud vihmase ilma tõttu ka saali kasutama, kuid see meid ei heidutanud. Väiksed 7-9aastased asendasid seekord rullitreeningud jooksu- ja mängutreeningutega. Kahjuks segas väiksemate grupi treenimist kõhugripp. Üldiselt meeleolu treeningutel positiivne ning suurematel erilisi vahejuhtumeid polnud.

16.juunil toimus ka traditsiooniline kontrolltreening. Kahjuks on Jõulumäel jälle radasid ümber ehitatud ja me olime kohustatud valima uue ringi. Ringi pikkuseks kujunes 540 m. 540 m jooksus oli kõige kiirem tüdruk Pauline ja kõige kiirem poiss Erik. 2X540m distantsil oli parim  tüdruk Annebritt ja parim poiss Rasmus.  4X540 m pikkuse distantsi läbsid kõige kiiremini Martti, tema järel teine oli Ergo ja kolmas Mart. Tüdrukutest oli kõige kiirem Stine, talle järgnes Piret.

Kontrolltreening Jõulumäel 2013

Eelviimasel päeval käis meil külas Herje Aibast, kes viis läbi tunniajase huvitava treeningu, kus keskenus pöia, hüppeliigese harjutustele ning jõuharjutustele ja venitusele. Kuigi lihased olid laagrist juba väsinud, saime mõne huvitava  harjutuse võrra targemaks.

Lõpetuseks üks väike vahejuhtum. Jutuajamine 7-9aastaste treeningul.  Palusin trenni lõpus poistel topispallid ära viia. Tüdrukuid tuleb hoida.
“Marta, miks me peame seda tegema? Naised on ju nõrgad ja lollid. Kituvad ka kogu aeg.”
“Aga mina olen ju ka naine.”
“Kui naised suureks saavad, siis on teistmoodi. Siis on neid vaja.”

Järgmiseks aastaks juunikuus Jõulumäele juba kohad kinni pandud.

Olge sportlikud!

 

Marta