CEPpimine ja Charlotte Kalla

Ramsau laagri selgroog on ammu murtud. Vahepeal murdusin ise ka, kui vahetult enne esimest puhkepäeva kurguvalu kallale tuli. Selle nahka läks kolm treeningkorda, aga õnneks ei jäänud see tõbi vinduma. Paar aastat tagasi lasin kurgumandlid eemaldada ja sellest saati on igasugused külmetamised palju leebemalt möödunud.

Tol päeval, kui mina end ravisin ja jalutuskäiguga piirdusin, oli üleval liustiku peal nii tugev tuul, et suusatama minna ei saanud. Selle asemel sõitsid mehed kohalikul rullirajal klassikat.

DSC_0208

Puhkepäeval käisin lähedalasuva mäe peal ühel atraktsioonil sõitmas. Mööda tõusu veeti mu ühekohaline sõiduk kõigepealt üles…

DSC_0174

…ja siis sain päris korraliku hooga keerutavat rada mööda alla sõita. Polnud juba mitu aastat sõitmas käinud, emotsioon oli korralik. (pildil pole mina)

DSC_0175

Gletscheril s.o liustikul, on liiklus viimastel päevadel oluliselt tihenenud. Nädala alguses alustasid laagriga Rootsi naised. Täna sõitsin kogu trenni Charlotte Kalla järel. Meil oli plaanis rahulik taastav treening ja Charlotte’lgi polnud kusagile väga kiiret – mulle tempo sobis. Charlotte on üks paremaid vabatehnika valdajaid ja mul oli tema matkimisest palju kasu.

Teate, mis on veel väga kasulik? Kompressioontooted on lihaste kiiremaks taastumiseks abiks. Lisaks kasule on need ka pilkupüüdvad – nagu Charlottegi! 🙂 Kui palju ühist! Mina olen viimased kümme päeva treeningute järel kandnud selliseid erkrohelisi CEP sokke.

IMG_20130901_155536

Mul olid kompressioonsäärised juba eelmisest kevadest ja suvel kandsin neid jooksutrennides päris hoolega. Ühel meeskonna koosolekul rõhutas Mati Alaver kompressioontehnoloogia tähtsust taastumisprotsessides. Minuga võtsid veidi pärast seda ühendust CEP toodete maaletoojad Mallor Malmre ja Martin Meri (Pringstore), kes soovisid minuga koostööd teha.

IMG_20130901_155509

Vahetult enne Ramsau laagrit sain kätte komplekti CEP tooteid ja muuhulgas leidsin nende seast endale uued lemmikud suusasokid. Muide, Algo Kärp on suusasokkide osas väga valiv. Ta ütles, et pole siiamaani oma lemmikutele asendust leidnud, aga viimane aeg oleks küll. 🙂

DSC_0211

Olen oma CEPpidega rahul ja ootan suure huviga uusi tooteid, mis ma kodus kätte saan.

Täna hommikul jooksime Aivari, Raido ja Madisega liustiku-tõstuki juurest alla. Veised söövad siin kõigil mäekülgedel heina ühtlaselt madalaks.

DSC_0239

Järele on jäänud vaid kaks päeva treenimist ja siis pääseme paariks nädalaks koju. Uuesti tuleme siia mägede õhku hingama juba 1. oktoobril.

Tervitustega Ramsaust,

Karel