Maailmakarika lävepakul

Nüüd on see juba käegakatsutav! Atleedi treeningnumber on käes, rada tähistatud, kogu maailma parimad suusatajad kokku tulnud ja homseks võidusõiduks valmis. 2012/2013 hooaja MK-sarja avavõistluseni on alla ööpäeva aega ja 15km vabatehnika distantsi (võistlusformaat, mis kavas ka Val di Fiemme MM-il) stardinimekiri tavapäraselt pikk ning kõrgetasemeline. Ka sel aastal on esimesel etapil kaasa löömas laskesuusakuulsus: prantslane Martin Fourcade. Loomulikult on kohal kõik murdmaasuusatamise gigandid: Northug, Hellner, Cologna, Legkov, Harvey jne.

Käesolev nädal oli minu jaoks kerge ja taastava iseloomuga. Möödunud nädalavahetusel sõitsin kolm korralikku võistlust ja selline koormus annab hooaja alguses tunda. Esmaspäeval puhkasin, teisipäeval-kolmapäeval käisin hommikul suusatamas (alla 2 tunni) ja õhtuti tegin paarikümneminutise jooksu. Eile pärastlõunal sõitsime Oloselt Gällivaresse ja enne õhtusööki käisin veel korra sörkimas ja venitamas.

Täna käisime staadionil soojendustreeningul. Lisaks vajalikele kiirendustele ja rajaga tutvumisele proovisin ka mitut paari suuski, et konkreetsetes oludes parima libisemisega paar leida. Võrreldes Olosega on siin lumi suurema teraga ja seetõttu tuleb kasutada suurema lihviga suuski. Viimase valiku teen siiski alles homme tund aega enne starti. Tarvi “keevitab” siis õige pulbri suusa alla ning lähen starti.

Täna nägin üle pika aja jälle paljusid oma konkurente: nii neid, kellega sõidan võrdselt (vahel võidan, vahel kaotan), kui ka neid mehi, kelle alistamist peaksin suureks üllatuseks :). Eelmisest talvehooajast on palju aega möödas ja tahan juba finišiprotokollist lugeda, kuidas jõuvahekorrad sellel hooajal hakkavad olema. Pääsen hooaja esimese MK starti juba neljandat aastat järjest ja tulemused on seni tasapisi paranenud: 2009 Beitostölen 88. koht, 2010 Gällivare 60. koht, 2011 Sjusjoen 51. koht. Homme peaksin õnnestumiseks 50 hulka sõitmist, TOP40 oleks väga hea tulemus.

Rada on siin raske. Ülipikki tõuse pole, aga laskumistel ei saa eriti puhata, kuna need lõpevad järsu kurviga. Kõik kurvid on jäiseks sahatatud ja neis peab tähelepanelik olema, et ei kukuks.

Aga kaagutan siis homme edasi, kui muna munetud ja hooaja esimene märk maas. Mõned pildid siin oldud ajast: