Olose 15km vabatehnika

Ma kujutan ette, et Eestis on raske kujutada ette, et mõned siin naaberriigis suusatavad ja lausa võistlevad. Alanud nädala lõpp toob maailmakarikasarja avaetapi Gällivares, Rootsis, aga Eestis on sügis veel täies hoos ja viimane muruniitminegi mõnel pool tegemata 🙂 Eilne oli kolmas ja viimane võistluspäev siin Olosel ja mehed läbisid 15km vabatehnikas. Täpselt sama võistlusmaa on nädala pärast laupäeval kavas Gällivares, pühapäeval on teatesõit.

Eilseks oli laupäevane karge külm (-5*C) asendunud paarikraadise soojaga. Stardikoht oli taas kohe päris ees, täpsemalt 12. Kui suusapaaride hulgast oli libedaim välja valitud ja tegin mõned kiiremad liigutused soojendusel, siis oli enesetunne täitsa OK. Õhku tuli peale ja keha oli võistlemiseks valmis. Teadsin, et rada pole tõusude poolest teab mis raske ja palju on tasaseid lõike, kus tuleb võimsalt tõugata ja kiirus üleval hoida. Olime paar nädalat varem siin ühes lõigutrennis veidi üle minutisi sutsakaid teinud ja kavatsesin lihasmälust need head sooritused välja võtta.

Võistlus ise. Nagu eilegi, startisin 20 sekundit (stardiintervall on Soomes tihti 30” asemel 20”, et kõik võistlejad ikka enne pimedat sõitma pääseks :)) pärast soomlast Lari Lehtoneni, kelle lootsin sõidu käigus kinni püüda. 20 sekundit hiljem startis valgevenelane Mikhail Semenov, kes Vancouveri olümpial käis veel laskesuusatajana, kuid viimastel aastatel on püssist loobunud. Teadsin, et Semenov on vabatehnikas kõva ja ei üllatunud, kui ta mu esimese 5km kinni püüdis. Raja äärest tuli info, et Semenov on liider ja minul oli väga hea nüüd tema tuules sõita ja teda “vedurina” kasutada.

Raja tasastel osadel ja laskumistel oli mul võrdlemisi kerge ning sain taastuda, kuna tõusul vajutas ta päris korralikult. Teise ringi lõpus pääses ta mõnekümne meetriga eest ja kogu viimase ringi üritasin meeleheitlikult vahet kinni sõita. Tema ja Lehtonen, kelle ta kätte sai, ei olnud kordagi kaugemal kui 100m ja silmside aitas mul rohkem pingutada.

Lõppude lõpuks 15. koht, positiivne emotsioon ja hea lähtepositsioon hooaja alguseks. Kõigi kolme päeva protokollid on nähtavad siin.

Klipid raja pikimalt tõusult, minu stiilinäited: 1. ring ja 3. ring.

Tänase seisuga olen stardis nii Gällivares, kui ka Kuusamo kolmepäevasel minituuril.