Olukord kontrolli all

Beitostölenis on Johaug kinnitamas Soome koondise peatreeneri sõnu, et Val Senalesi mäestikulaagris nähtu põhjal on just tema selle hooaja täht: seda nii Norras, kui ka kogu maailmas. Samamoodi mõjub kindlasti kõigile Trollidemaa elanikele rahustavalt, et Petter Northug on hooaega tugevalt alustanud ja pakub neile selgi talvel rohkelt positiivseid emotsioone. Bruksvallarna võistlustel näitas suurepärast minekut Daniel Richardsson, võites klassikadistantsi ja saavutades 15km vabatehnikasõidul (!) 2. koha.

Mina saan oma mätta otsast vaadates öelda, et sugugi pahasti pole ka minu hooaeg alanud. Täna võisteldi Olosel 10km klassikalises tehnikas ja pärast eilset so-so etteastet klassikasprindis, andis tänane lõpuks kindlustunde, et olen õigel teel.

Reedesel sprindil ei olnud veel eriti võistlemise tunnet ja logises siit-sealt nii kiiruslik tehnika, kui ka häälestus. Ma ei suutnud endale enne sõitu selgeks teha, kuidas täpselt rada läbida. Võin selle kokku võtta nii, et võistlus kontrollis mind. Ma ei olnud päriselt olukorra peremees.

Aga tulemuseks eelsõidus 30. koht. Kusjuures kaotus kiireimale oli umbes 10 sekundit, mistõttu ootasin pikalt pärast finišeerimist, et keegi mind TOP30-st välja lükkaks. Võistlejaid oli palju ja ei jõudnud päris kõikide tulemusi ära oodata, läksin tuppa oma veerandfinaali ootama. Vahepeal juhtus aga see, et kusagilt viimaste startijate hulgast oli kaks sportlast minust kiiremad ja langesin 32. Minuni see info kohe ei jõudnud ja läksin veerandfinaalsõiduks valmistuma (suusatama) mõned minutid enne, kui mulle püüti helistada ja teada anda, et võin pesema minna. Juhuslikult aga diskvalifitseeriti täpselt 2 võistlejat TOP30-st ja olingi jälle finaalidesse kvalifitseerunute seas. Minust läks see info kõik mööda, et ma vahepeal 32. olin ja enne starti imestasin, miks hooldemehed mulle järjepanu ütlevad: “Karel, olid ikka 30. Karel, said ikka edasi, tead jah?”

See selleks, veerandfinaal oli ikkagi minu jaoks liiga kiire. Jäin kohe teistest maha ja elu eest “kühveldades” ei suutnud kiirust üles saada.

Täna suutsin ühtlaselt hea kiirusega sõita kogu 10km ja tempo, mille täiesti ise valisin (eraldistart, ei pea teiste taktis kulgema), oli konkurentsivõimeline. Meeste stardijärjestus oli selline, et nö kuum grupp ehk 30 parimat FIS punkti alusel, startis esimesena ja olin seetõttu 13. startija. Ees polnud palju konkurente, aga siiski piisavalt kõvasid tegijaid, et vaheajapunktides liidriks minnes võis tempoga rahule jääda. Sõitsingi kogu distantsi mõnesekundise kaotuse või eduga liidrile, finišeerudes läksin sekundiga senise kiireima ette. Tagant tulid veel kuuma grupi tugevaimad sportlased, kuid vaid seitsmele hiljem startinule oli võimetekohane minu aega lüüa. Lõpuprotokollis leidsin oma nime 8. kohalt ja kaotus võitja Aleksei Poltaraninile 22 sekundit.

Saan sellele tulemusele ja sooritusele panna hea hinde. Tegu on võistlusega, mille võitmist või kus kaotamist ei saa suure kella külge panna, kuna enamusele osalejatest on tegu kontrollvõistlusega pärast pikka hooajaks valmistumist. Seetõttu ongi hea siit edasi minna, et minu enesekontroll näitas positiivseid märke!

Homme juba uus võistlus, kus 250 meest kihutavad 15km vabatehnikas.

Kuulmiseni!