Suusakalevipojad

Kui teised Eesti suusahakatised viimaseid suvepäevi nautisid, olid Tartu suusaässade treeningud Jämi suusatunnelis juba alanud. Jõudsime kaugele põhjamaale 24. augusti pärastlõunal ja asusime valmistuma õhtuseks treeninguks. Ootusärevus oli kõigil suur, kuna hommikul ootas meid ees juba esimene trenn suusatunnelis. Tunnel võttis meid vastu tuima tehisvalguse, jäise raja ja mõne miinuskraadiga. Mõni meist ei olnud veel isegi tunnelisse jõudnud kui karm Soome kliima ta maha niitis. Kui tunneli väga reljeefsed ja vaheldusrikkad rajad ära tüütasid, siis otsisime lõõgastust matkaradadelt. Selle tõttu pidime lõunasöögi valmistama metsas ja lahtise leegi kohal.

 

Suusatrennis olles keskendusime rohkem tehnikale kui kilomeetrite kogunemisele. Kiirust saime aga arendada verivärske suusasprinteri Piret Pärniku juhendamisel. Harjutasime ka uuenduslikke paaristõukeid, mis ei olnud just kõige lihtsamad:

(Kõigil juhtub!)

Homme ootab meid ees laagri viimane treening, mis sellisel põneval ja pikal rajal tundub tõelise katsumusena. Peale seda suundume juba tagasi koolipinki.   🙁

Peace out…